Aktualności

Działo się!

Po długiej wakacyjnej przerwie wróciliśmy z nową energią, zapałem i pomysłami. Co działo się we wrześniu i początkiem października?

Już 22 września odbyły się pierwsze warsztaty dla dzieci. Były to warsztaty o nieco tajemniczej nazwie "W świecie mydła". Hmm.....tworzyliśmy własne mydła? A nie! Dzieci uczyły się jak stworzyć własne, ekologiczne i nietoksyczne farby na bazie mydła. Farby, którymi można malować palcami! Jaka to przyjemność! I jak cudownie można odreagować emocje nie ograniczając się w swojej ekspresji tylko do mydła. Powstało mnóstwo farb o pięknych kolorach, a jak już były farby to nic nie stało na przeszkodzie, aby tworzyć. Dzieci (i nie tylko) z wielkim zaangażowaniem malowały przecudne mydlane obrazy. Oj działo się!!

29 września było również ekologicznie. Tym razem przy wykorzystaniu tektur z opakowań i drewnianych odpadów powstawały "Ekologiczne obrazki". Dzięki wyobraźni dzieci przenieśliśmy się w świat lasu, podwodne krainy, na łąkę, a nawet w kosmos. Prace były cudne - jedne niesamowicie precyzyjne i wymagające duuużo cierpliwości, inne artystyczne. Jedno jest pewne - wszystkie wyjątkowe i niepowtarzalne. A ile radości przy tym! I wiecie, co nawet najmłodsi (3 letni uczestnicy) dali radę!!

6 października było krawiecko - zadaniem zebranych było uszyć i ozdobyć worki (na buty, strój na WF czy inne skarby). Uczestnicy dopisali bardzo licznie i panie prowadzące dwoiły się i troiły, ale dały radę! A wszystko to dzięki pomocy mam, babć i cioć! Worki powstały niesamowite - ile uczestników tyle pomysłów.

Efekty warsztatów, ale też ich przebieg możecie obejrzeć w galerii na naszej stronie na facebooku.

A co przyniosą kolejne soboty? O tym już w kolejnym artykule!

Dodatkowe informacje